סגולות תכשיטי הענבר

כאשר השן הראשונה של התינוק מופיעה, זה מרגש, אבל זה בהחלט לא בא בשקט. ריר, מהומה, ולילות ארוכים ללא שינה כנראה כבר גרמו לכם לחפש פתרון טבעי להקלה על כאבי בקיעת השיניים/גזים של תינוקכם.

כן, יש ג'לים למריחה, אבל הם עובדים לזמן קצר ומוגבל, וגם זאת המידה והם נמרחו כראוי על החניכיים.

הכירו את תכשיטי הענבר (Amber). המוני אוהבי טבע נחשפו אליהם ונשבעים על סגולתם , אבל האם הם עובדים? האם הם בטוחים? האם אתה צריך לקנות ענברים עבור התינוק שלך?

מהם תכשיטי ענבר?

הענבר כמרפא לכאבים:

אבן הענבר מפיצה אור זהוב וחם ומעניקה ריפוי והקלה מיידים לכאבים מכל סוג.
הענבר הוא במקורו שרף עצים - למעשה ה"דם" של העצים, והאנרגיה שלו מגיעה מליבת העצים.
הענבר הוא למעשה החומר שהעץ מפריש ע"מ לרפא את עצמו מפגיעות ו"כאבים" ומכאן נובעות סגולות העבר - מתוך מהות תפקידו לספוג אליו כאב ולתת מזור.

אבני הענבר עוזרים באיזון בלוטת התריס בעיקר במצבים של עודף וכן היא משפיעה טוב על תפקוד הכליות ושלפוחית השתן.

 

למה דווקא לתינוקות?

אבן הענבר עוזרת להפיג תחושות קשות ונוקשות - כגון גדילת שיניים.
וכן היא מאזנת מבחינה אנרגטית מצב של "שעון ביולוגי בעייתי" ועוזרת לתינוקות.

יש לקחת בחשבון שפעילותה של אבן הענבר היא הדרגתית ולוקח זמן עד שהיא מורגשת - ולכן חשובה ההתמדה.


תכשיטי ענבר נועדו לשימוש על ידי תינוקות כאשר הם בשלב בקיעת שיניים/גזים. האמונה הרווחת היא כי הגוף של הילד מחמם את הענבר, מה שגרם לה לשחרר שמנים. השמן הסוקסינית, בתיאוריה, נקלע לזרם הדם, ועוזר לגוף התינוק לשחרר חומרים טבעיים המקלים על כאב התינוק.

כמעט כל שרשראות השיניים הענבריות מגיעות במקורם מהאזור הבלטי, מקורו ביערות הקרים והחשוכים של האזור הבלטי - הענבר למעשה הוא שרף עצים מחטניים שהתאבן במשך מאות שנים, ולפי כמה דיווחים, הענברים הבלטיים הם בני מעל ל 44 מיליון שנים!

האזור הבלטי ידוע בענברים האיכותיים שלו, הם מכונים לפעמים "זהב בלטי". קיימות צורות אחרות של ענבר מאזורים אחרים של העולם, אם כי הענבר הבלטי ידוע כמכיל רמות גבוהות יותר של השמן הסוקסיני.

הענבר הבלטי מגיע במגוון צבעים, כולל לבן, צהוב, חום, שחור, אדום, ירוק וכחול. הצבע שתמצאו לעתים קרובות עבור שרשראות/צמידי בקיעת שיניים הוא חום / כתום חלבי. צבע הענברים מוענק להם מהשהייה הארוכה שלהם בבטן האדמה ומהתנאים השוררים בה, ענברים שצבעם ירוק וכחול נחשבים נדירים יותר מהסיבה שלא ניתן כמעט למצוא כאלו ומחירם יהיה בהתאם - תוכלו למצוא אצלנו גם צמידים ושרשראות המכילים את הצבעים היקרים יותר.

מרכיב הקסם הבלטי של הענבר הבלטי: שמן סוקסיני

מרכיב המפתח המזוהה עם תכונות ריפוי של ענבר הבלטי הוא שמן סוקסיני, המהווה 8% מהאבן.


השמן הסוקסיני נמצא בתוספי מזון וויטמין רבים, קרמים ושמנים עבור דלקת פרקים. הענבר הבלטי, בפרט, נמצא לעיתים קרובות כמרכיב פעיל בתרופות סיניות. שרשראות הענבר הבלטי נמכרים בבתי מרקחת במדינות רבות באירופה ובאסיה.

הסיבה לכך היא כי שמן סוקסיני הוא גם:

נוגד דלקות,
משפר את מערכת החיסון,
עשיר בנוגדי חמצון
מרגיע
ענבר במצב הטבעי שלה פופולרי גם למבוגרים ונערים ובעיקר הסובלים מדלקות פרקים.

 

בטיחות השמן סוקסיני

השמן סוקסיני עצמו נחשב בטוח על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA), מכיוון שהחומר בשימוש בתוספי מזון למיניהם,
קיימים אלפי מוצרים המכילים את השמן אשר נבדקו על ידי מנהל התרופות ואושרו

אין במידע האמור המלצה לשימוש רפואי כלשהוא במוצר, המוצרים מכילים שזירות ביטחון על מנת שיהיו בטוחים לתינוק, אך יש תמיד לשמור על התינוק בזמן השימוש, השרשראות מותאמות לגודל ככה שהם לא יהיו קטנות מידי (סכנת חנק) או גדולות מידי (שהתינוק יכול להסיר ולשחק) ולכן הן נחשבות מוצר בטוח, שימו לב השימוש במוצר הינו על אחריות ההורה בלבד, ואנו איננו ממליצים לישון עם התכשיט ללא השגחה.