שימוש וטיפול במוצרי ענבר

הטיפול והשמירה על מוצרי הענבר הבלטי הם בסיסים וקלים ביותר. 

יש לזכור רק כמה כללים עיקריים:

יש להקפיד על הימנעות מוחלטת ממגע עם משטחים קשים וחמים. אין לשים תכשיטים ענבר ליד משטחים חמים וקשים או בקרבתם. ענבר הוא חומר רך ומשטחים קשים יכולים לגרד אותו.
ניקוי ענבר: נקה את תכשיטי הענבר שלך באמצעות פלנל או חומר רך אחר ומים פושרים. ניתן להוסיף גם טיפה של שמן זית על המטלית והוא מבריק ומחיה את הענבר.
אופן הניקוי הינו פשוט וקל:
טפטף מעט שמן זית על פיסת הענבר ולטש אותה בקלילות בעזרת חומר רך. סוג של ניקוי זה יחזיר את הברק לענבר שלך.
אסור בשום אופן לנקות את תכשיטי הענבר במכשירי ניקוי קוליים (ultrasonic) או במכשירי ניקוי הפועלים בעזרת קיטור! (ניקוי אדים) סוג זה של ניקוי תכשיטים לענבר פשוט יסדוק וישבור את האבנים.
יש להימנע ממגע עם בושם, ספריי לשיער וכימיקלים דומים - כאשר תכשיטי אנבר באים במגע עם תכשירים אלו זה עשוי ליצור ציפוי לבנבן קבוע על חרוזי ענבר.

אחסון הענבר. את תכשיטי הענבר שלך יש לאחסן בנפרד משאר התכשיטים , בעיקר מתכות.
אנו ממליצים לאחסן תכשיטי ענבר הרחק מאור שמש ישירה. ואם יש אפשרות עדיף לתלות את המוצר.


כיצד להשתמש בשרשראות וצמידים?

שרשראות וצמידי ענבר מתאימים לילדים.

ענבר צריך להיות צמוד על העור. מחרוזת ענבר מקלה על כאבי השיניים כאשר השרשרת מונחת על העור במהלך היום. שרשרת התינוק אינה ללעיסה ולא מומלץ ללבוש אותה בלילה.

למקם בזהירות את המחרוזת לסגור ולהדק. אנו ממליצים ללבוש את שרשרת או צמיד מתחת לבגדים בכדי לשמור על מגע השרשרת עם העור, ולא לאפשר לילד להתעסק איתה.

השרשראות והצמידים מורכבים כך שבין כל חרוז לחרוז יש קשר בטיחות וזאת על מנת למנוע את פיזור החרוזים והתנתקותם במידה של קריעה.

בזמן השינה יש להסיר את השרשרת מצוואר הילד ולחלופין ניתן להניחה במיטה באופן שאיננו מסכן את הילד או לענוד אותה על רגלו למשך הלילה.
אַזהָרָה:שרשראות ענבר נועדו ללבישה, ולא ללעיסה!יש להסיר בעת שינה! יש לפקח על הילד שלך בעת לבישת השרשרת!